Targi Optyczne OPTYKA 2014 Poznań

Targi Optyczne OPTYKA 2014 Poznań

[lib] 1.jpg

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na nasze stoisko nr 32 podczas czwartej edycji Targów Optycznych OPTYKA 2014 wspólnym przedsięwzięciu Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej KRIO oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.Targi odbędą się w dniach 7-8 listopada 2014r. w Poznaniu. Będziecie Państwo mogli zapoznać się z najnowszymi urządzeniami firmy Nidek. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Znamy tematykę konferencji naukowej „OPTYKA 2014”

 

 

Czwarta edycja Konferencji naukowej „OPTYKA 2014”, która od początku towarzyszy Targom OPYKA nosić będzie tytuł „O zawiłościach diagnostyki i korekcji układu wzrokowego”.

 

Po raz kolejny partnerem merytorycznym jest Wydział Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja prezentować będzie dorobek naukowy oraz rozwój ośrodków akademickich, które prowadzą kształcenie optyków okularowych i optometrystów.

- Ośrodki  nie tylko doskonalą programy kształcenia i metody dydaktyczne, ale również prowadzą na co raz wyższym poziomie badania naukowe, ale także istotnie rozwijają wiedzę metodyczną w zakresie diagnostyki i korekcji układu wzrokowego. Są to ważne miejsca, ponieważ praktycy – optycy okularowi i optometryści – potrzebują takiej wiedzy i związanych z nią nowych umiejętności - wyjaśnia prof. dr hab. Ryszard Naskręcki, Kierownik Pracowni Fizyki Widzenia i Optometrii UAM, patron naukowy Konferencji OPTYKA 2014.

Podczas tegorocznej konferencji podjęte zostaną zagadnienia związane z postępem wiedzy o układzie wzrokowym i procesie widzenia oraz o zachodzących w tym układzie zmianach skutkuje rozwojem coraz doskonalszych metod, zarówno obiektywnych jak i subiektywnych,  pozwalających dokonać ilościowej oceny parametrów wzrokowych. Szczególnie ważną rolę mają w tym zakresie metody obiektywne wykorzystujące najnowsze techniki urządzenia pomiarowe. Umiejętność ich wykorzystania w procedurach badania optometrycznego musi przełożyć się na znacznie skuteczniejsze możliwości korekcji, a w konsekwencji na lepsze widzenie. Ale diagnostyka i korekcja to nie tylko sprzęt i procedury, ale to także relacje pomiędzy badającym a badanym oraz całe otoczenie formalno-prawne, które tym relacjom towarzyszy.

 

 

 

Więcej informacji: www.targioptyka.mtp.pl 

NEWSLETTER

Jeżeli chcesz być informowany o wydarzeniach w branży optycznej i okulistycznej, podaj swój adres, na który będziemy mogli wysłać Ci nasz newsletter.