INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII

zapytaj o cenę
kliknij i wyślij zapytanie

Autorefraktokeratometry NIDEK seria ARK-1 / ARK-1a / ARK-1s

Autorefraktometry ARK-1 / ARK-1a / ARK-1s umożliwiają proste badanie przesiewowe oczu dla wszystkich grup wiekowych.

Za pomocą tych urządzeń można wykonać pomiar wartości refrakcji metodą obrazowania szerokiej strefy źrenicznej (Large Pupil Zone Imaging Method). Metoda ta umożliwia pomiar szerokiego pola refrakcji o średnicy do 6 mm i może wskazać różnice pomiędzy refrakcją szerokiego pola a refrakcją pola do 3.5 mm. Równocześnie następuje pomiar średnicy źrenicy. Zróżnicowanie pomiaru pozwala na oszacowanie różnicy refrakcji przy widzeniu dziennym i nocnym.

Zastosowanie technologii SLD (Super Luminescent Diode) umożliwia uzyskać ostrzejszy i wyraźniejszy obraz niż przy użyciu zwykłej diody LED. Niezwykle czuła kamera CCD wykrywa obraz pierścienia nawet jeśli odbicie z dna oka jest słabe. System łączący technologie SLD i wysoce czułą kamerę CCD znacząco udoskonala możliwości pomiaru, nawet w przypadku zaawansowanej zaćmy.
W pomiarze krzywizny rogówki stosuje się projekcję pierścienia. Metoda ta powoduje redukcję błędów pomiaru, spowodowanych opadającą powieką.

ARK-1a i ARK-1s oferują w celu minimalizowana akomodacji rozszerzoną funkcję AUTOFOGGING.
Funkcja zamglenia jest wykonywana za pomocą wbudowanych soczewek cylindrycznych, po korekcji astygmatyzmu pacjenta. Umożliwia pacjentowi wyraźne widzenie obiektu fiksacyjnego i minimalizuje zakłócenia jakie powoduje akomodacja nawet w przypadku dużego astygmatyzmu.

ARK-1s umożliwia sprawdzanie akomodacji. Obiektywny pomiar akomodacji wykonywany jest poprzez koncentrację wzroku pacjenta na poruszającym się z dala do bliży obiekcie fiksacyjnym. Algorytm Sztucznej Inteligencji (SI) rozpoznaje reakcje pacjenta i redukuje czas pomiaru w przypadku spowolnionej lub słabej reakcji akomodacyjnej. Taki pomiar akomodacji pomaga w oszacowaniu ewentualnej zaćmy jądrowej, zaćmy korowej czy zaćmy podtorebkowej.

Przed pomiarem koryguje się astygmatyzm za pomocą wbudowanych soczewek cylindrycznych. Redukuje to wpływ astygmatyzmu na pomiar akomodacji.

Ocena akomodacji w oparciu o relacje wiekowe pozwala na zasugerowanie pacjentowi  potrzeby zastosowania w jego przypadku soczewki do odległości pośredniej lub do bliży.

Model ARK-1s wykonuje też pomiar ostrości widzenia (VA). Ta unikalna funkcja pozwala na szybkie sprawdzenie błędu refrakcyjnego pacjenta poprzez porównanie pomiaru subiektywnego z obiektywnym. Nawet skorygowana ostrość widzenia bliży jest łatwo mierzalna w celu określenia potrzeby soczewek progresywnych.

Funkcja pamięci zapewnia szybkie porównanie widzenia pacjenta skorygowanego danymi AR z widzeniem  bez korekcji lub widzeniem skorygowanym danymi z jego dotychczasowych okularów (uprzednio należy zaimportować dane z okularów pacjenta z dioptriomierza firmy NIDEK) .  Dzięki te j funkcji można zademonstrować  pacjentowi różnice w widzeniu i przekonać go do lepszej korekcji wzroku.

Autorefraktokeratometr ARK-1s pozwala również na badanie postrzegania kontrastu  i test olśnienia.
Po projekcji testu VA o małym kontraście obok optotypu wyświetlane jest również źródło odblasku tak, że można zmierzyć VA olśnienia. W ten sposób możemy zmierzyć efekt olśnienia i halo (poświaty) na zdolność widzenia. Funkcja ta może być wykorzystana w przypadku pacjentów z zaćmą i po korekcji laserowej wzroku.

Obraz retroiluminacji w modelach ARK1a i ARK-1s  umożliwia obserwację nieprzeźroczystości mediów optycznych oczu. Wskaźniki zaćmy firmy Nidek wskazują na stopień nieprzeźroczystości  i pomagają w ocenie postępu  nieprawidłowości.
Wskaźniki zaćmy zaćmy:

  • COI.H  - rozmiar nieprzeźroczystości  w obrębie średnicy 3 mm od środka (średnica pionowa):     ... mm
  • COI.A  - odsetek nieprzeźroczystości w obrębie średnicy 3 mm od środka:  ..... %
  • POI     - odsetek nieprzeźroczystości w obrębie całych peryferii: ..... %Pozostałe funkcje tej serii autorefraktokeratometrów:

  • Automatyczne naprowadzanie 3D i automatyczny pomiar  (w l ARK-1 dostępne jest automatyczne naprowadzanie w osi Y (pionowej))
  • Odchylany, kolorowy ekran LCD
  • Szybka drukarka z łatwą wymianą papieru i automatycznym odcinakiem
  • System karty EyeCare* umożliwiający szybki i prosty bezprzewodowy transfer danych.

PLIKI DO POBRANIA:

ARK-1_SILMO2013_French

Opublikowany 15.06.2014

NEWSLETTER

Jeżeli chcesz być informowany o wydarzeniach w branży optycznej i okulistycznej, podaj swój adres, na który będziemy mogli wysłać Ci nasz newsletter.