INNE PRODUKTY Z TEJ KATEGORII

zapytaj o cenę
kliknij i wyślij zapytanie

Dioptromierz LM-1800

Jako autoryzowany dystrybutor urządzeń Nidek, w swoich katalogach posiadamy również produkowane przez tę firmę dioptromierze.

Prezentowany Dioptromierz LM-1800 występuje w dwóch konfiguracjach: LM-1800PD (z funkcją pomiaru PD) oraz LM-1800P (bez funkcji pomiaru PD).

LM-1800 jest wzbogacony o różne zaawansowane funkcje pomiarowe, które czynią z niego także doskonałe narzędzie dla producentów soczewek oraz dużych profesjonalnych szlifierni.

Dioptromierze posiadają 5,7-calowy kolorowy monitor dotykowy LCD typu VGA TFT. Podobnie jak w poprzednich modelach, jest to monitor odchylany, dzięki czemu zapewnia wygodę obsługującemu zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Zastosowany monitor charakteryzuje się bardzo szybką reakcją i przejrzystością obrazu.

Wyróżniającą cechą tego modelu jest najwyższa prędkość pomiaru (50 msek), przy czym wartości pomiarowe są wysoce powtarzalne.
Źródłem światła w LM-1800 jest ultra intensywna zielona dioda LED (535 nm), za pomocą której można z łatwością mierzyć soczewki o niskiej wartości Abbego bez potrzeby kompensaty pomiaru.

Ulepszona metoda pomiaru UV pozwala na graficzne przedstawienie przepuszczalności promieni UV z dokładnością do 1%, włącznie z łatwym porównaniem dwóch soczewek.

Modelu ten posiada również nową listwę pomiarową, która zwiększ zakres pomiarowy dioptromierza. Oprócz standardowego ruchu w górę, listwa pomiarowa może również przesuwać się stopniowo w przód. Zastosowanie nowego mechanizmu pozwala, aby nosek częściowo zachodził na listwę, zapewniając łatwy pomiar obszaru do bliży soczewek progresywnych, nawet w sytuacji, gdy punkt do bliży znajduje się na samej krawędzi oprawki.

W dioptromierzu LM-1800 zastosowano także automatyczny pomiar mocy dodatku. Funkcja ta ułatwia określenie mocy addycji soczewek wieloogniskowych. W rezultacie połączono w jeden krok trzy rodzaje pomiarów: obszaru do dali przy powierzchni wypukłej skierowanej w górę (dla obszaru do dali), obszaru do dali przy powierzchni wypukłej skierowanej w dół (na tej wartości oparta jest moc addycji), i pomiar obszaru do bliży przy powierzchni wypukłej skierowanej w dół (dla mocy addycji). Proces pomiaru zostaje zachowany, nawet wtedy gdy soczewka położona jest odwrotną stroną.

Podobnie jak we wcześniejszych swoich modelach dioptrio mierzy, firma NIDEK i w tym modelu zastosowała czujnik HARTMANA, który mierzy soczewkę w 108 wielokrotnych punktach, tym samym gwarantując największą dokładność i wiarygodność pomiaru.

Poza tym LM-1800 posiada też następujące cechy:
•    wykrywanie zmian w sile refrakcji soczewki progresywnej,
•    automatyczna zmiana trybu pomiaru po wykryciu soczewki progresywnej,
•    automatyczny odczyt, wybór stron Prawa/Lewa i automatyczny dodatkowy pomiar,
•    Szeroki zakres pomiaru pryzmy (do 20∆ we wszystkich kierunkach),
•    Funkcja graficznego przedstawienia pozycji pryzmy (Prism Layout)
 - wprowadzenie wcześniej przepisanej wartości pryzmy pozwala na łatwe blokowanie soczewki wg znacznika pozycji pryzmy na monitorze
•    dostosowanie pisaków do soczewek z powłokami śliskimi,
•    kompensata dla soczewek wysoko-indeksowych (zmiana liczby Abbego w zakresie od 20 do 60),
•    RS-232C, oraz dodatkowe porty LAN i USB2.0 umożliwiające podłączenie dioptromierza do komputera oraz komunikacje z innych urządzeniami do badania refrakcji firmy.
•    Szybka drukarka liniowa z automatycznym odcinaniem papieru i łatwą wymianą papieru (dot. LM-600P)
     
W opcjonalnym wyposażeniu dioptromierza znajduje się również innowacyjne oprogramowanie “Di-Check” polecane dla producentów soczewek (informacje u przedstawicieli handlowych firmy Poland Optical)

NEWSLETTER

Jeżeli chcesz być informowany o wydarzeniach w branży optycznej i okulistycznej, podaj swój adres, na który będziemy mogli wysłać Ci nasz newsletter.